تقریبا یک سال پیش همین موقع ها بود که فعالیت خودم تو زمینه طبیعت گردی رو به صورت خیلی جدی تر از گذشته شروع کردم. راستش قبل از اون هم خیلی زیاد سفر میرفتم ولی خب میشه گفت خیلی بی هدف طی میشدن... تا اینکه تصمیم گرفتم سرو سامونی بهش بدم.

اینجوری شد که دیگه تصمیم گرفتم هرجا که میرم رو کلی عکس ازش بگیرم و منتشرش کنم و یچورایی سفرنامه ای درست کنم که بقیه هم بتونن ازش استفاده کنن.

اولین مقصد از سفرنامه های من با روستای بره سر شروع شد. احتمالا تعداد خیلی کمی از شماها اسمش رو شنیده باشه ولی خب همین ناشناخه بودنش باعث زیبایی بی نظیرش شده.

اگه دنبال یه جای بکر تو فصل اردیبهشت هستید که در عین حالی که زیباست، بکر، خلوت و دست نخورده هم باشه حتما به اینجا سر بزنید. جاهای دیدنی این روستا اول ازهمه دریاچه ی زیباشه که ویستان نام داره. این دریاچه بین انبوهی از درختان سرسبز و در انتهای جاده ای صعب العبور قرار گرفته. همین سختی مسیر باعث شده مسافرای کمی به این منطقه سفر کنن و در نتیجه دریاچه و مسیر رسیدن به اون خیلی تمیز بمونه.

این دریاچه گفته میشه که به صورت طبیعی و بر اثر زلزله به وجود اومده.اگه به این منطقه سفر کردید و از دریاچه دیدن کردید حتما نکات ایمنی رو رعایت کنید. فکر نکنید که عمق دریاچه کمه. اهالی منطقه میگن که عمق دریاچه تا نزدیک 100 متر هم میرسه.

کنار دریاچه مردم محلی یه قایق هم گذاشتن که برای استفاده عموم کرایه میدنش ولی حتما مراقب خودتون باشید تا خدایی نکرده اتفاقی رخ نده براتون.

مسیر دسترسی

برای رفتن به روستای بره سر از جاده قزوین رشت بعد از عبور از منجیل و رودبار به سمت راست جاده تابلوی رستم آباد-توتکابن وجود داره که بعد از وارد شدن به اون بعد از حدود 45 دقیقه رانندگی به رستم آباد میرسید. از رستم آباد تا بره سر هم جاده ای فوق العاده زیبا وجود داره که خودش به تنهایی ارزش سفر رو داره.میانه های مسیر رستم آباد به بره سر میتونید توقف کنید و هم استراحت کنید و هم زیبایی های طبیعت لذت ببرید.عکس بالارو واقعا میشه لوکیشن سوییس رو زد ولی این همون مسیر رستم آباد به توتکابن هستش.

اگه قصد شب مانی در طبیعت رو دارید کنار دریاچه خیلی جای مناسبی برای این کار هستش. امکانات آب و سرویس بهداشتی هم کنار دریاچه وجود داره.

اگه هم قصد اجاره خونه تو بره سر و یا رستم آباد رو دارید خیلی از اهالی خونه هاشون رو با قیمت مناسب اجاره میدن، خونه هایی که ویو و منظره اکثرشون فوق العادس. فراموش نکنید این منطقه ییلاق مردم شهرای اطرافه که تو 6 ماه اول سال میان اینجا. فیلم پایین من ویو خونه ای رو که اجاره کرده بودم رو براتون گذاشتم.

اگه قصد دیدن عکس و فیلمای بیشتر راجب جاهای دیدنی ایران هستید میتونید از پیج اینستاگرام من به آدرس https://www.instagram.com/mehrdaaaaaad/ دیدن کنید و یا هشتگ #mehrdaaaaaad رو در اینستاگرام جستجو کنید.


هرکجا هستید مراقب خودتون باشید و خوش بگذره بهتون